Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

6 niedziela Wielkiego Postu – PALMOWA, 5 kwietnia 2020

RÓŻANIEC, POKUTA I UMARTWIENIE są naszym ratunkiem i ocaleniem” (pieśń Ave Maria)

Módlmy się CODZIENNIE

w naszych rodzinach, z naszymi Bliskimi w łączności z naszym Pasterzem:

http://archpoznan.pl/pl/web/calendar/view/id/rozaniec-z-arcybiskupem-metropolita-poznanskim-5

1. Dzisiaj przypada Niedziela Palmowa – kończymy czas Wielkiego Postu i rozpoczynamy obchód dni Wielkiego Tygodnia; jest to najważniejszy w całym Roku Liturgicznym: Święty Czas.

2. KOMUNIKATY NASZEGO ARCYBISKUPA METROPOLITY STANISŁAWA GĄDECKIEGO w sprawie duszpasterstwa w Wielkim Tygodniu:

 1. dyspensa

W związku z trwającym stanem epidemii i ograniczeniami wprowadzonymi przez organy władzy Ksiądz Arcybiskup Metropolita przedłużył obowiązywanie wcześniej wydanych dekretów oraz dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej udzielonej wiernym Archidiecezji Poznańskiej oraz innym wiernym przebywającym na jej terenie do odwołania.

 • liczba osób uczestniczących w kulcie

Rozporządzenie Rady Ministrów z dn. 31 marca br. (§9, pkt 3) nakazuje, by „w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, na danym terenie lub w danym obiekcie znajdowało się łącznie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń”:

 • do dnia 11 kwietnia br. (Wielka Sobota) – nie więcej niż 5 uczestników, oprócz osób sprawujących kult religijny lub osób dokonujących pochowania, lub osób zatrudnionych przez zakład lub dom pogrzebowy w przypadku pogrzebu;
 • od dnia 12 kwietnia br. (Niedziela Zmartwychwstania) – nie więcej niż 50 osób, wliczając w to uczestników i osoby sprawujące kult religijny lub osoby dokonujące pochowania lub osoby zatrudnione przez zakład lub dom pogrzebowy w przypadku pogrzebu.

Osobami sprawującymi kult są kapłani i tylu usługujących, ilu jest niezbędnych do przeprowadzenia celebracji.

Z informacji medialnych wynika, że powyższe limity w najbliższych dniach mogą ulec zmianie. Należy śledzić bieżące zarządzenia władz państwowych i się do nich dostosować.

 • „Liturgia domowa”
 • W celu lepszego przeżycia modlitwy w domach podczas Wielkiego Tygodnia i Niedziel Wielkanocnych w sobotę, dn. 4 kwietnia br., uruchomiona zostanie specjalna strona internetowa: www.swietawdomu.pl . Sukcesywnie będą na niej umieszczane pomoce duszpasterskie (filmy, katechezy, nagrania, materiały do rozmowy i modlitwy wokół niedzielnej Ewangelii, scenariusze celebracji domowych, teksty do wykorzystania podczas śniadania wielkanocnego).
 • W parafiach nie należy organizować poświecenia pokarmów na stół wielkanocny. W tym roku tzw. „święconka” ma mieć charakter liturgii domowej. Przed śniadaniem niedzielnym błogosławieństwo wypowiada ojciec, matka lub inna dorosła wierząca osoba. Stosowny tekst można będzie pobrać ze strony www.swietawdomu.pl .
 • Informację o wymienionych pomocach należy przekazać wiernym za pośrednictwem internetu, można też pobrać i wydrukować przydatne teksty, wykładając je w kościele.

3. WIELKANOC W DOMU – propozycja Przewodnika Katolickiego:

http://archpoznan.pl/pl/wielkanoc-w-domu-przewodnik-po-swietowaniu-w-czasie-pandemii (u dołu strony www PDF)

4. Ważna informacja dt. Wiernych, którzy odprawiają I piątki i I soboty miesiąca:

5. ZAPRASZAMY DO MODLITWY W NASZYM KOŚCIELE, który będzie otwarty:

 • przez cały Wielki Piątek od godziny 8:00 (Tajemnice bolesne Różańca św.) i pierwszy dzień Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 aż do Liturgii Męki Pańskiej o godz.
 • przez całą Wielką Sobotę od godz. 8:00 (Tajemnice radosne Różańca Świętego) i drugi dzień Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 aż do Wigilii Paschalnej o godz.

6. Godziny Mszy św. Wielkanocnych:

 • PIERWSZE ŚWIĘTO PASCHY, czyli NIEDZIELA WIELKANOCNA (limit 50 osób) o godz. 10:00 i 11:15
 • DRUGIE ŚWIĘTO WIELKANOCNE, czyli PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY (limit 50 osób) o godz. 8:00, 10:00 i 11:15

7. Ubieranie Grobu Pańskiego w środę po wieczornej Mszy św. (o godz. 18:30); kwiaty do Grobu Pańskiego…

8. Bóg zapłać za składane koperty z Daniną diecezjalną (jest to jedyne wspracie finansowe naszej Parafii w ostatnich tygodniach) – BÓG ZAPŁAĆ

9. Gdy trwoga nas ogarnie – Matko, wspomóż nas! – śpiewamy w pieśni Maryjnej