Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

24 niedziela zwykła – 13 września 2020

1. Wznowienie Nawiedzenia Ikony Jasnogórskiej:

http://archpoznan.pl/pl/duszpasterstwo-nawiedzenie

2. Regionalny punkt konsultacyjny:

http://archpoznan.pl/pl/punkt-konsultacyjny

3. Tydzień Wychowania i odpust Podwyższenia Krzyża Świętego (w parafii w Siemowie).

4. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

 • w poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego (w naszej Archidiecezji kończy się jutro czas komunii świętej wielkanocnej; przyjęcie Komunii św. wielkanocnej w naznaczonym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika)
 • we wtorek wspomnenie MB Bolesnej i dzień naszej parafialnej Nowenny do MB Pocieszenia
 • w środę Świętych Korneliuszza i Cypriana
 • w piątek św. .Stanisława Kostki, patrona młodzieży; tego dnia swoje imieniny obchodzi Ks. Arcybiskup Metropolita (młodych naszej Parafii zapraszam tego dnia na Mszę św. o godz. 18:45 – w szczególny sposób kieruję to zapraszenie do osób, które uczestniczą w piątkowych spotkaniach oraz kandydatów do bierzmowania)
 • Wszyscy Święci i Święte Boże – módlcie się za nami!

5. Terminy spotkań duszpasterskie:

 • Młodzież naszej parafii uczestniczyła w sobotę w gostyńskiej Farze w II Dniu Wspólnoty Duszpasterstw Mlodzieżowych
 • http://archpoznan.pl/pl/multimedia-dzien-wspolnoty-duszpasterstw-mlodziezowych
 • Rodzice dzieci komunijnych Msza św. i katecheza we czwartek o godz. 19:00
 • Apostolstwo Dobrej Śmierci spotkanie organizacyjne i zapisy we wspomnienie MB Bolesnej (15 września, we wtorek w czasie Mszy św. nowennowej); będą obecni parafianie z NSJ w Śremie na Jezioranach, którzy dadzą świadectwo nt. 25 lat działania Wspólnoty
 • Relikwie Padre Pio przywiezie do naszej Parafii o. Roman Rusek OFM Cap. – będziemy gościli Ojca Kapucyna 19 i 20 września (sobota / niedziela)

6. Sprawy materialne:

 • na prośbę naszych parafian wracmy do tradycyjnego zbierania tacy w czasie Mszy św., które od ogłoszenia epidemii odbywało się w zmienionej formie
 • dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca taca w Kościele będzie przeznaczona na cele gospodarcze

7. KOMUNIKAT KONGREGACJI DS. KOŚCIOŁÓW WSCHODNICH

Zbiórka na Ziemię Świętą 2020

Obecna sytuacja pandemii spowodowanej przez Covid-19 dotyczy wielu narodów i w wielu z nich obowiązują środki ostrożności, które uniemożliwiają normalne sprawowanie we wspólnocie obrzędów Wielkiego Tygodnia.

Wspólnoty chrześcijańskie w Ziemi Świętej, także narażone na zarażenie, które już i tak są bardzo dotknięte, korzystają każdego roku z hojnej solidarności wiernych z całego świata, aby móc kontynuować swoją ewangeliczną obecność, a także dalej prowadzić szkoły i placówki opieki otwarte dla wszystkich mieszkańców w celach wychowawczych, pokojowego współistnienia oraz opieki zwłaszcza nad najmniejszymi i najuboższymi.

Z tego względu, Ojciec Święty Franciszek zatwierdził propozycję, aby zbiórka na Ziemię Świętą w roku 2020 została przeniesiona na niedzielę 13 września, w okolicy święta Podwyższenia Krzyża Świętego.

Obchody upamiętniające odnalezienie relikwii Krzyża Świętego przez św. Helenę dały także początek publicznemu kultowi w Jerozolimie, poprzez budowę Bazyliki Grobu Świętego. Będą one znakiem nadziei i zbawienia po Męce, z którą wiele narodów jest obecnie złączonych, a także znakiem solidarnej bliskości wobec tych, którzy wciąż żyją Ewangelią Jezusa w Ziemi, gdzie „wszystko się zaczęło”.

Kard. Leonardo Sandri

Prefekt