Ogłoszenia

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Boże Narodzenie – 25 grudnia 2020

1. Życzenia Arcybiskupa Metropolity Pozańskiego

Umiłowani Archidiecezjanie!

Boże Narodzenie jest wyjątkowym świętem życia i nadziei. Tajemnica, którą teraz przeżywamy, pomaga nam doświadczać bliskości Boga oraz otwierać się na drugiego człowieka. W tych szczególnych chwilach uświadamiamy sobie, że chociaż tak dużo nas różni i niełatwo ze wszystkimi żyć zawsze w pokoju i zgodzie, to jednak łączy nas o wiele więcej niż dzieli.

Wszyscy jesteśmy bowiem ukochani przez Boga, który z miłości do każdego z nas zechciał jako człowiek zamieszkać na ziemi. Bóg przyszedł tutaj, by przynieść pokój sercom targanym niepokojem. Zechciał oświecić zawiłe ludzkie drogi, na których panuje mrok. Postanowił podarować radość tym, których dotyka smutek. I chociaż nie wszyscy rozpoznali Boga leżącego w małym Dziecku na sianie, to jednak On swoją miłością postanowił odwrócić bieg historii, myśląc o każdym ze swoich dzieci.

Drodzy Siostry i Bracia!

W czasie gdy świat walczy z pandemią, a nasze życie naznaczone jest rozmaitymi niepokojami, życzę Wam przede wszystkim zdrowia i zbawienia. Zdrowie jest potrzebne do dobrego spełniania codziennych obowiązków. Zbawienie jednakże jest o wiele cenniejsze. Dbałością o zdrowie możemy zapewnić sobie nawet sto lat życia na tym świecie, troską o zbawienie natomiast – całą nieprzemijającą wieczność.

Życzę też nieustannego wzrostu w wierze. Człowiek wierzący widzi więcej, odkrywa głębszy sens tego, co go spotyka i mniej się zamartwia, ponieważ ufa Bogu, który potrafi pokonać to, co dla nas pozostaje stale nie do przezwyciężenia.

Życzę wreszcie wiele pochodzącej od Nowonarodzonego radości, obfitości duchowego światła i głębokiego pokoju serca.

Na nadchodzący Nowy Rok 2021 z serca Wam  b ł o g o s ł a w i ę!


† Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański

2. PANDEMIA:

  • LIMIT wiernych uczestniczących jednocześnie w liturgii (na chwilę obecną) wynosi dla naszej Parafii: 120 m2 / 15 m2 = 8 osób. Prosimy o umożliwienie uczestnictwa rodzinie, która ma zamówioną intencję Mszy św. oraz o respektowanie zarządzeń sanitarnych.

3. KALENDARZ LITURGICZNY

– Boże Narodzenie: Pasterka o godz. 22 i o północy; Msze św. o godz. 10:00 i 11:15

– w Drugie Święto BN o godz. 8:00, 10:00 i 11:15 (w czasie wszystkich Mszy św. poświęcenie owsa)

– Niedziela Świętej Rodziny (w czasie Mszy św. obrzęd poświęcenia wina Świętego Jana

– nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne na koniec roku i Msza św. o godz. 16:30

– w Nowy Rok Msze św. o godz. 9:00, 11:15 i po południu o 15:00

4. TEGOROCZNE SPOTKANIA KOLĘDOWE:

* szczegóły na stronie www.szelejewo.archpoznan.pl w zakładce Kolęda A.D. 2020 oraz na plakatach w sklepie p. Hieronima Woźniaka i w kiosku u p. Arletty

* codziennie, od poniedziałku do piątku, wieczorna Msza św. w intencji Rodzin, które tego dnia

odwiedziłbym w domach podczas „tradycyjnej kolędy”

* przed Mszą św. od godz. 17:00 będę odmawiał Różaniec przed domami tych naszych parafian (z

danego dnia Kolędy), z którymi o godz. 18:00 spotkamy się na Mszy św. w Kościele

* po Mszy św. zabierzemy książeczki kolędowe oraz wodę święconą, którą we wspólnocie rodzinnej pokropimy nasz dom i razem odmówimy modlitwę o szczęśliwy Nowy Rok Pański 2021 (wodę do poświęcenia przyniesiemy z domu w buteleczkach; przygotujemy również kilkadziesiąt w Kościele)

* dziękujemy za składane ofiary kolędowe, które w tym roku przeznaczymy na funkcjonowanie parafii, które w związku z trwającą od wielu miesięcy pandemią jest znacznie utrudnione przez brak uczestnictwa większości Parafian we Mszach Świętych i w  życiu Wspólnoty Parafialnej

5. PLAN SPOTKAŃ KOLĘDOWYCH:

  • PONIEDZIAŁEK o godz. 17:00 Różaniec w Stefanowie i o godz. 18:00 Msza św. w intencji Parafian ze Stefanowa (żyjących i zmarłych)
  • WTOREK o godz. 17:00 Różaniec na Bielawach Szelejewskich i o godz. 18:00 Msza św. w intencji Parafian ze Anteczkowa i Bielaw Szelejewskich (żyjących i zmarłych)
  • ŚRODA o godz. 17:00 Różaniec w Józefowie i o godz. 18:00 Msza św. w intencji Parafian ze Stacji, Leśniczówki i Józefowa (żyjących i zmarłych)